Jdi na obsah Jdi na menu
 


Wow-info

Hra

Hra WoW byla inspirována japonskými RPG hrami, mezi které patří hlavně Final Fantasy. WoW, na rozdíl od všech svých předchůdců, není hra typu RTS, ale jde o žánr MMORPG. Ve hře se vaše postava pohybuje v rozlehlém virtuálním světě, setkává se, baví se a bojuje s jinými hráči, ale také s tzv. NPC postavami. Některé z nich jsou určeny k zabíjení, jiné zadávají takzvané questy, což jsou úkoly, pomocí kterých je hráč postupně prováděn po celém světě.

[editovat] Rasy

Ve WoW je v současné době 12 hratelných ras. Jsou rozlišeny na dvě skupiny podle strany, za niž bojují, a to na Alianci (Alliance) a Hordu (Horde). Rasy Aliance si jsou celkem podobné a mají stejný ideologický základ - víru v dobro a světlo, odmítajíce temnotu. Frakce Horda je složena z ras které hledají své místo ve světě a ctí tradice. Rozhodně se tyto dvě frakce nedají rozdělit na dobro a zlo, obě strany mají v sobě od každého trochu.

[editovat] Povolání

Kromě rasy si každý hráč zvolí také povolání, jichž je celkem deset. Povolání je hlavním faktorem ovlivňujícím styl vašeho hraní a roli ve skupině více hráčů. Různá povolání mají svá jedinečná kouzla a mohou používat různé zbraně a nosit různou zbroj. Role ve skupině jsou následující:

  • Tank - je ten, který dostává největší poškození. Jeho úkolem je udržet pozornost (agro) nepřátel aby neútočili na ostatní členy party.

  • Melee DD (damage dealer) - zabijí nepřátele pomocí útoků z blízka.

  • Ranged DD - zabijí nepřátele pomocí útoků z dálky.

  • Healer - lečí členy party, jeho primárním úkolem je držet při životě tanka, jehož smrt obvykle znamená smrt celé skupiny.

Následující tabulka uvádí, které povolání může zastávat danou roli v partě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář